نهمين سمينار آموزشي شبکه علمي غرب آسيا با عنوان آشنايي با برخي ابزارها و روش هاي هک و جاسوسي الکترونيک و نحوه مقابله با آن  (بخش دوم) در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه مورخ 12و 13/05/1389 رأس ساعت 9:30 صبح  با محورهاي زير در هتل المپيك برگزار گرديد :

1- ارائه گزارشي از عملکرد هکرها و کلاهبرداران در خصوص نحوه سرقت نام کاربري و رمز عبور کارت هاي بانکي عضو شتاب و نحوه مقابله با آن.
2- ارائه گزارشي از نحوه دسترسي هکرها و جاسوسان الکترونيک به محتواي ايميل ها، چت ها، نام هاي کاربري، کلمات عبور، وب سايت هاي مشاهده شده و شنود اطلاعات در شبکه هاي رايانه اي.  
3- نحوه مقابله با خطرات ناشي از کاربرد پورت USB و ساير دستگاههاي ورودي و خروجي رايانه ها .  
4- آشنايي با روش هاي هکري جهت نصب نرم افزار بر روي رايانه ديگران و نحوه مقابله با آن.
5- چگونگي مقابله با خروج اطلاعات به خصوص توسط توسط کارکنان خاطي.
6- روش نفوذگران براي دور زدن تجهيزات امنيتي همچون Firewall و ... و نحوه مقابله با آن.
7-راهکارهاي ايمن سازي شبکه هاي داخلي در مقابل تهديدات هکري و جاسوسي الکترونيک

اين سمينار در ساعت 30/9 با تلاوت آياتي از کلام الله مجيد و پخش سرود مقدس جمهوري اسلامي آغاز و آقاي حيدرعلي كورنگي اولين سخنران اين سمينار، از ساعت9:30 الي 10:30 سخنراني نمودند.

 

 

سپس از مدعوين عزيز تا ساعت 45/10پذيرايي به عمل آمد و آقاي محمد مافي از ساعت  45/10  الي 30/12 سخنراني نمودند. و  تا ساعت 30/12 به نماز و ناهار و استراحت اختصاص داده شد و از ساعت 45/13الي 30/15 آقاي عمو زیدی سخنراني خود را ارائه نمودند.

 

 

در پايان سمينار آقاي کورنگي به مدت 25 دقيقه به سؤالات فني ، امنيتي و کارشناسي حاضرين پاسخ گفت و نهمين سمينار آموزشي شبکه علمي غرب آسيا نيز به پايان رسيد.